Difference between revisions of "Development environment"
From DarkWiki
(→Port assignment) |
(→Port assignment) |
||
| Line 2: | Line 2: | ||
{| | {| | ||
| − | !Purpose!!Public port!!Host!!Internal port | + | !Purpose!!Public port!!Host!!Internal port!!Notes |
|- | |- | ||
| − | |Docker registry||5000||registry||5000 | + | |Docker registry||5000||registry||5000||Accessible via docker.darkmine.org |
|} | |} | ||
Revision as of 16:34, 3 June 2017
Port assignment
| Purpose | Public port | Host | Internal port | Notes |
|---|---|---|---|---|
| Docker registry | 5000 | registry | 5000 | Accessible via docker.darkmine.org |